עשרה מרורים עיצוביים שיש להפטר מהם בפסח הזה

כשרוח החג ואווירת הנקיונות וההתחדשות באוויר, נדמה כי זאת הזדמנות מצויינת למנות את עשר המכות הכי נוראיות שמתחוללות בביתנו. חשבתם שדם, צפרדע וכינים הן מכות? תתנחמו בכך שרובן לא היכו שוב. לעומת זאת, תופעת השטיח מקיר לקיר משנות השמונים, תאורת הפלורוסנט האגרסיבית שמדמה מידי ערב ביקור במיון והשפריץ שלא פסח על אף בית בישראל– הן מכות שעדיין לא הצלחנו לגמרי להיפטר מהן.

חדר שינה עם שטיח מקיר לקיר (ShutterStock , ShutterStock)

מחניק במיוחד - שטיח מקיר לקיר (צילום: ShutterStuck)

שטיח מקיר לקיר

שטיחים מקיר לקיר היו פופולאריים בבתי מגורים בשנות ה-80 ושם כדאי להשאיר אותם. בעבר. לא ברור מדוע יש שבוחרים גם כיום להדביק לרצפה שטיח קבוע עם פנאלים שעירים כך או כך, שווה להיפטר מזה ומיד.

מר לנו בעיניים: המראה השעיר שנחשב בעבר כיוקרתי ומפנק, מקשה על עינינו המפוכחות. התקלות בחלל שמכוסה בשטיח מעוררת בנו תחושת מחנק וחשש ממשי מפני קרדית האבק שלא לדבר על משקה שנשפך וכתמו נשאר לעד.

מעבדות לחירות: לא משנה כמה תקרצפו,תשאבו ותנקו את השטיח הקבוע, לא תצליחו להיפטר ממראהו המיושן והמכביד. אם אתם מעוניינים במראה חמים וביתי עומדות בפניכם אלטרנטיבות אווריריות ומוצלחות הרבה יותר כגון, חיפוי פרקט ו/ או שטיחים גדולים צמריים או קלועים.

וילון אורגנזה (ShutterStock , ShutterStock)

תחושה לא נעימה של בד (צילום: ShutterStuck)

וילון אורגנזה

מדובר בבד מבריק וסינתטי שאינו גולש ברכות אלא מכסה בנוקשות את החלון כמעין עטיפת צלופן. וילון אורגנזה מתהדר בגוונים זרחניים ובלתי אפשריים, אבל זה לא נגמר כאן, לרוב מתלווים אליו חוטי רקמה, סרטי סאטן מסולסלים ומיני קישוטים דקורטיבים שיסחררו אתכם.

מר לנו בעיניים: וילונות הם חלק נכבד ממעטפת החלל. הם אמורים להשתלב בצורה הרמונית, לספק הצללה מלאה או חלקית ולהיות נטרליים ונעימים. אי לכך, קשה להבין את הבחירה בבד מבריק, שקוף למחצה ובעל נוכחות שצורבת את העיניים.

מעבדות לחירות: וילונות הם מסוג הפריטים שמעצבים את הבית. וילון אמור להשתלב בצורה הרמונית בחלל, לתת לריהוט את המקום שלו ולספק הצללה. וילון בגוון נטרלי מבד איכותי וטבעי, יכול לחולל פלאים במרחב.

פרחים מיובשים (ShutterStock , ShutterStock)

תמיד עדיף משהו טרי (צילום: ShutterStuck)

פרחים מיובשים

לשבריר שנייה היה נדמה שמצאנו תחליף לזר מלבלב וריחני. אבל די מהר, התעוררנו מהנסיון המביך לעבוד על עצמנו. אחרי הכל, זר קמל שהלך לעולמו לפני מספר חודשים או שנים לעולם לא ימלא את מקומו של זר רענן.

מר לנו בעיניים: אגרטלים וכלים דקורטיבים שבתוכם זר פרחים מיובש –מיד מעורר בנו חשש שמא מדובר בבית שננטש בבהלה או בפתאומיות.

מעבדות לחירות: השאירו את שנות השבעים מאחור ושמרו את מלאכת ייבוש הפרחים כפעילות נוסטלגית עם הזאטוטים. אם תרצו, אפילו הפנג שוואי מזהיר מפני פיזור פרחים מיובשים ברחבי הבית כסכנה מפני רמת אנרגיה וחיוניות ירודה של דיירי הבית. תמיד עדיף להשקיע בזר טרי או בפרחים סינטטים שנראים חיוניים.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום