קורס עיצוב רהיטים

 

יותר מעוד כיסא

כל מי שלמד בעברו בבית ספר לעיצוב או לאדריכלות מכיר את התרגיל המפורסם, המועבר בדרך כלל לתלמידי השנה הראשונה - עיצוב כיסא. לכאורה מדובר במטלה פשוטה יחסית, אך בפועל דווקא הבחירה בפריט היומיומי, השימושי, הבנאלי, מתגלה כמהווה כר אינסופי ליצירתיות, העזה והבעת עמדה אסתטית. בו בזמן, אין ספק כי הרצון לחדש ולהוסיף אמירה אישית בעיצוב של פריט כה "נדוש", עשויה להיות חוויה מעט מלחיצה. בוגרים הזוכרים באור חיובי את החוויה, ישמחו לגלות כי מספר מוסדות בארץ מציעים סדנאות וקורסים המתמקדים בלימודי עיצוב, המאפשרים למשתתפים להיחשף להיבטים מורכבים של תכנון וייצור מערכות ישיבה, חדרי שינה, פינות אוכל ועוד.

למי מיועדים הלימודים?

בניגוד לקורסי נגרות, אשר לעיתים קרובות מתאימים גם לאנשים חסרי ניסיון, הקורסים לעיצוב רהיטים פונים בדרך כלל לקהל יעד של מעצבים וותיקים ומנוסים. המסלול מתאים לאנשי מקצוע המבקשים להרחיב את השכלתם בתחום ולרכוש ניסיון מעשי בכל שלבי התכנון, החל מבחירת חומרים וכלה בהפקת תכניות ייצור.

תכנית הלימודים

במהלך שיעורי הקורס, לומדים המשתתפים כיצד לתרגם רעיונות לתכניות בנייה, ומפתחים הבנה פונקציונלית ואסתטית של התחום. במהלך השיעורים הראשונים, הם לומדים על ההיסטוריה של הריהוט, על סוגים שונים של רהיטים ועל השימושים שלהם. בהמשך, הם מכירים את הסימונים המוסכמים לציון חומרי גלם שונים בשרטוט ונחשפים למגמות עכשוויות בעולם העיצוב. הם רוכשים ידע בהפעלה של ציוד ובבנייה בפועל, ולעיתים מתנסים אף בצילום, ובהתאמה של תאורה לריהוט. חשוב לציין כי תכנית הלימודים המדויקת משתנה בין מוסדות הלימוד, כתלות בהיקפה של ההכשרה.

מתכונת הלימוד

קורסים לעיצוב רהיטים מתקיימים בדרך כלל במתכונת חד שבועית בשעות הערב. הם מתפרשים על פני מספר חודשים. תכנית הלימודים משלבת בין תכנים תיאורטיים לבין דגש רב על הצד המעשי, אשר מועבר כשיעורי סטודיו. בנוסף כולל המסלול הרצאות אורח רבות מפיהם של מומחים בתחום, סיורים לימודיים, ביקור בסדנאות של מעצבים ולעיתים אף סיור בחו"ל. המשתתפים נדרשים להפגין נוכחות פעילה, להגיש פרויקטים ועבודת גמר יישומית.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום