אדריכלית פנים

השיטות החדשניות והמגוונות לעיצוב ובנייה של בתים היום, מאפשרות לכל אחד מאיתנו לתכנן את הבית שלו באופן ייחודי ושונה, ולהביא לידי ביטוי בתכנון הבית את הצרכים, המאפיינים, הפנטזיות והאופי האישי של כל המתעתדים לגור בבית.

כיום, בניגוד לפעם, יש לנו את היכולת ליצור בבית המגורים חללים ומרחבים מעוצבים בדקדקנות, תוך התחשבות הן בפונקציונאליות של החלל והן באסתטיות שלו, כולל חללים ייעודיים לפי הצורך (למשל מדפים מובנים, חללים שמתאימים לטלוויזיה או אפילו כוכים לישיבה, חדרי שינה מעוצבים במיוחד על פי הרהיטים שייכנסו לחדר, ועוד).

זוהי רק אחת מהסיבות הרבות בעקבותיהן בוחרים לקוחות רבים בתהליך בניית הבית בתים לערב גם אדריכל פנים בתהליך התכנון והבנייה של בית החלומות שלהם. אדריכל פנים, הוא איש המקצוע שתפקידו לשלב בצורה היעילה והנכונה ביותר מבחינה ויזואלית את בקשותיהם של בעלי הבית, המאפיינים הייחודיים של המיקום בו הבית עומד להבנות, ההיתרים על פי חוק לבניית הבית, התקציב העומד לרשותנו בעת הבנייה, ועוד.

אדריכל פנים מיומן יידע להבין את המשתנים שעליו לקחת בחשבון, ולעשות שימוש יצירתי בחומרי גלם וטכניקות שונות של בנייה, על מנת להשיג את התוצאה המשלבת באופן המיטבי את העדפותיהם של בעלי הבית עם מאפייני הבנייה ומגבלותיה.

השילוב בין מראה ופונקציונאליות

פעמים רבות, כאשר אנשים "מן היישוב" מגיעים לתכנון בית החלומות שלהם, הם נוטים לתת דגש על ההיבטים האסתטיים של המבנה, ופחות להתחשב בהיבטים הפונקציונאליים שלו. אין פלא - היכולת לצפות ולתכנן באופן מיטבי את הפונקציונאליות של כל חלל על פי המבנה שלו היא בדרך כלל יכולת מקצועית שמשתכללת ככל שמתכננים ובונים בתי מגורים ייחודיים. דווקא בתכנון של בית מגורים, הצורך לשלב בצורה מאוזנת ומדויקת בין הויזואליות והאסתטיקה המתקבלת בסופו של דבר לבין הפונקציונאליות שלו מקבלת משנה תוקף.

אולי האסתטיקה היא זו שתחצין את אופיים והעדפותיהם של דרי הבית ו"תקשר" בין הבית לבין דייריו, אולם הפונקציונאליות, בסופו של דבר, היא זו שתאפשר לדיירי הבית ליהנות ממנו באמת. לכן, האמנות של שילוב בין פונקציונאליות לאסתטיקה באופן שישיג את שני היעדים, ייצור מרחב מחיה ייחודי שמשלב בתוכו את המרכיבים האסתטיים שתוכננו על ידי בעלי הבית ועם זאת יאפשר פונקציונאליות טובה (למשל בידוד טוב והפחתה בהוצאות החימום והקירור, חללים פונקציונאליים שיאפשרו, לדוגמה, להכניס עוד מיטת ילד במקרה והמשפחה מתרחבת או שצרכי המחיה משתנים עם השנים, ועוד).

עיצוב פנים ייחודי לבתי דירות ולבתים פרטיים

אפילו במקרה של רכישת דירה או בית מוכנים, ניתן בהחלט לבצע התאמות - ואפילו התאמות מרחיקות לכת, על מנת לייצר שינויים מבניים ואסתטיים לכל חללי הבית ולהפוך את הבית ל"שלכם". התהליך של עיצוב בתים פרטיים לוקח בחשבון לא רק את בקשותיהם של בעלי הבית והאפשרויות הטכניות, אלא גם את מה שכבר קיים, ליצירת מבנה יפה, יעיל, ייחודי, ומתאים לדיירים המיועדים שלו - תוך שימוש מיטבי במה שכבר קיים ובמאפייני הדירה או הבית במקום.

עיצוב דירות יוקרה, ממש כמו עיצוב של בתים קיימים, נשען גם הוא על המבנה הקיים. אדריכל מנוסה ומיומן יידע להתבונן "בעיניים חדשות" במה שכבר יש, ולשלב באופן מיטבי את השינויים הנדרשים על מנת להפוך את הדירה הקיימת לדירת יוקרה מעוצבת, שתתאים כמו כפפה ליד עבור דייריה.

מיהו המעצב המתאים לכם?

לאורך המאמר הזכרנו את תפקידו של האדריכל המיומן ואת יכולתו להפוך את עיצוב החלומות שלנו לתכנון פונקציונאלי וייחודי של בית שעונה על הקריטריונים של מאפייני השטח ואפילו אלה של בית שכבר קיים. השאלה החשובה ביותר שיש לשאול הוא מיהו אותו אדריכל או מעצב פנים שיוכל לענות על דרישותינו ולתכנן את הבית באופן המיטבי? אין ספק שבחירת אדריכל היא שלב קריטי שישפיע על איכות התוצאה הסופית שתקבלו, כאמור, הן מבחינת האסתטיקה והן מהבחינה הפונקציונאלית של המבנה שיתוכנן.

רצוי שאדריכל הפנים שתבחרו יהיה אדריכל מנוסה, בעל תיק עבודות הפרוס על פני שנות עבודה רבות, ושלפחות חלק מעבודותיו הקודמות נמצאות בקרבת מקום לאזור הבינה שלכם. כלומר, אם אזור הבניה הוא אזור גוש דן, מומלץ לבחור אדריכל או אדריכלית פנים במרכז. כך למשל, האדריכלית דלית לילנטל מציעה שירותי אדריכלות פנים ועיצוב מקיפים בזכות היותה בין מעצבות הפנים המנוסות והמוכרות במרכז.

בכל מקרה, מומלץ מאוד לבחון את עבודותיו הקודמות של האדריכל לא רק לפי תיק העבודות שיוצג אלא ממש ללכת לראות את הבתים שתכנן ועיצב, ואם אפשר לדבר עם חלק מלקוחותיו ולשמוע את דעתם על עבודה משותפת איתו.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום