איך לבחור נכון ביטוח דירה – כיסוי מקיף ושקט נפשי

ביטוחי דירה נהוג לחלק לשני חלקים (שניהם נחוצים!) : ביטוח מבנה וביטוח תכולה. אם יש לכם הלוואת משכנתא פעילה אותה אתם עדיין משלמים בעבור הדירה סביר מאוד כי הנכם משלמים בעבור פוליסת מבנה. בכדי להשלים את הכיסוי ולהבטיח לעצמכם שקט נפשי וכיסוי מלא במקרה של אבדן תכולת הדירה יחד עם גרימת הנזקים למבנה, עליכם לרכוש גם פוליסת ביטוח לדירה המכסה את התכולה.

שימו לב, ביטוח תכולה לדירה יש להרכיב תוך התאמה ישירה בין שווי התכולה, רישום בחברת הביטוח והערכת שווי המתבצעת על ידי שמאי. מעת לעת, יש לבצע במידת הצורך עדכונים בפוליסה בכדי להבטיח כי הרישום בחברת הביטוח אכן תואם את המציאות. אם רכשתם רהיטים מיוחדים ויקרים אותם תרצו להוסיף אל הפוליסה יש לעדכן בכך את חברת הביטוח, כך גם יהיה עליכם לעדכן את הפוליסה עם רכישה של מכשירי חשמל נוספים, מחשבים או תכשיטים.

שלבים בדרך לרכישת ביטוח דירה

הצעת מחיר עדכנית לביטוח תכולת הדירה שלכם תוכלו לקבל רק לאחר השלמת הערכת שווי התכולה המתבעת על ידי שמאי. חברות הביטוח שולחות אליכם שמאים להערכת שווי התכולה והרכבת הצעת המחיר, השמאי יבקש לסייר בדירה תוך בחינת שווי התכולה ושאילת שאלות. הקפידו ללוות את השמאי ולשאול שאלות, שימו לב לסכומים בהם הוא מעריך את שווי התכולה שלכם. ישנם מקרים בהם שמאים עלולים להעריך בצורה שגויה רהיטים מיוחדים או חפצי נוי מעוצבים, בכדי להבטיח כי הריהוט יהיה מבוטח ומכוסה כולו כדאי להעמיד אותם על טעותם כבר בזמן אמת.

מה כולל ביטוח תכולה לדירה?

  1. כיסוי לרכוש הנמצא בדירה במקרה של פריצה.
  2. פיצוי כספי לחידוש התכולה במקרה של שריפה, שיטפון ושאר נזקי טבע.
  3. ניתן להרחיב את הפוליסה גם לכיסוי חבות לעובד משק בית הנפגע במהלך העבודה בבית.
  4. כיסוי גרימת נזק לצד ג'.

ביטוח דירה רגיל אינו מכסה תכשיטים או חפצי אומנות יקרים, כל פריט אשר בעל שווי של יותר מ-10% מהסכום הכולל של ביטוח התכולה לא ניתן יהיה לבטח. כמו כן, הביטוח אינו מספק כיסוי במקרים בהם החפצים הושארו ללא השגחה מחוץ לבית, ביטוח דירה אינו מכסה גניבה של כרטיסי אשראי או מסמכים ואינו מכסה גניבה של בעלי חיים.

פוליסות ביטוח דירה מומלצות לרכישה בעבור אלו המתגוררים בדירות קרקע ובאזורים עם ריבוי של פריצות. הפוליסה מומלצת גם למתגוררים בדירות שכורות, פרט לכיסוי התכולה ושקט נפשי, נהנים השוכרים גם מכיסוי אוטומטי של נזקים הנגרמים לצד ג'. הפרמיה אותה תתבקשו לשלם נקבעת באופן ישיר על פי שווי התכולה ורמת הסיכון אותה המתלווה. עלות של ביטוח תכולה נעה בין 400 שקלים ועד 1000 שקלים בשנה, אין כל ספק כי מדובר בסכום הולם בעבור השקט הנפשי שלכם.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום