הום סטיילינג – על מה מדובר?

אחד מהתחומים החמים ביותר המלווים את עולם העיצוב הישראלי הוא תחום ההום סטיילינג. אז מהו בדיוק תחום זה על קצה המזלג?
מדובר למעשה על חבילת עיצוב, שמטרתה לשנות את העיצוב הקיים או ריענון שלו ע"י קונספט חדש והוספת אקססוריז לבית על מנת להעניק לבית כולו או חלל מסוים בו, את אותו מראה רענן שהיה חסר לו עד כה. אז מה ההבדל בין הום סטיילינג לבין עיצוב פנים? ואלו חלקים ופריטים בבית לוקחים חלק בתהליך? על כך במאמר זה.

 

(מעצבים את החדר מחדש באמצעות אקססוריז ולא באמצעות קירות (קרדיט: אתר טמבור

 

הום סטיילינג זה עיצוב פנים – לא נכון!

הום סטיילינג הוא לא עיצוב פנים. בדומה לתחום עיצוב הפנים, תחום הסטיילינג לבית כולל גם הוא, קונספט עיצובי מעניין, תכנית פעולה מוגדרת, ציוד שמותאם לקו הסגנוני החדש וחומרי גלם איכותיים, שבאמצעותם מיישמים את המהלכים של הסטיילינג הביתי. אך עדיין יש שוני משמעותי בין המקצועות:

·         מטרה- בעיצוב פנים המטרה היא לשנות את העיצוב של הבית מקצה לקצה. בנוסף לשם העיסוק בעיצוב פנים נדרשת תעודה של מוסד לימוד אקדמי של תואר ראשון בעיצוב. זאת לעומת ההום סטיילינג, המצריך את העוסקים בו בקורס הכשרה קצר בלבד. מטרת התחום היא לקחת את הקיים ולשדרג אותו בנגיעות קטנות של צבע ואבזור, אך לא לבטל אותו או להמציא אותו מחדש.

·         אמצעים- מעצב פנים יכול לכלול בעבודתו גם שבירה של הקירות, בחירה של ריהוט חדש, צביעה, בחירה של גופי תאורה חדשים, שינוי מיקום של דלתות וחלונות מסוימים בבית ועוד. בתחום הלבשת הבית ישתמשו בקיים ולעיתים ישדרגו את העיצוב של הבית על ידי סידור חדש של הפריטים במרחב והוספת אקססוריז קטנים ומיוחדים כדוגמת תמונות, וילונות, כריות ועוד.

·         שימושיות- המטרה של הום סטיילינג לבית היא רענון המראה הקיים והוספת מראה ייחודי. זאת, תוך שימוש בחומרים פשוטים וזולים שלעיתים יכולים גם לשמש את דרי הבית באופן ממשי.

·         עלויות- תקציב הום סטיילינג הוא לעיתים נמוך יותר מהתקציב לעיצוב פנים של הבית הודות לעובדה שלא רוכשים או בונים מחדש באופן מלא חללים שלמים. בנוסף, לרוב מדובר בפרוייקטים קצרים יחסית ובפריטים קטנים שמחירם אינו גבוה.

·         נוחות- את הליך חידוש והלבשת החדרים בבית מחדש, ניתן לבצע כאשר הדרים במקום נמצאים, אין צורך בשכירת מקום מגורים חלופי או בשהייה של זמן רב מחוץ לבית לשם ביצוע השינויים.

(הום סטיילינג לבית- הפרטים הקטנים עושים את ההבדל (קרדיט: אתר טמבור

 

פעמים רבות הבית שלנו כולל ריהוט, אביזרי נוי, שטיחים, וילונות, ציורים וכל מיני פריטים אותם אנו אוהבים ועליהם אנו לא מעוניינים לוותר, אך במבט כולל הוא נראה חסר סגנון ומבולגן כתוצאה מ"אקלקטיות יתר" של פריטים שונים. אם גם אתם שותפים לתחושה זו ומעוניינים בשינוי, הנוסחה הנכונה לעיצובו של הבית תהיה על ידי הום סטיילינג של חללים ספציפיים בבית, כמו למשל לחדר השינה, חדרי הילדים, חדר העבודה ו/או הסלון. יש גם אפשרות להחליט על כל הבית כמועמד אידיאלי לפרויקט.

 

חשוב לדעת שהום סטיילינג, אכן משתייך לעולם העיצוב אך הוא אינו כולל שבירה של קירות או שינויים בחלל הפנימי אותו מעוניינים לעצב, אלא מתמקד בכל הקשור אל החלטה על קונספט עיצוב מסוים ויצירת מראה חדש לאותו חלל, זאת באמצעות צבעים שמותאמים לסגנון בו בוחרים, ריהוט חדש, שילוב חדש של צבעים בחלל הקיים וסגנון תאורה שמתאים לקו העיצובי החדש בו בחרתם.

 

לסיכום, הום סטיילינג הוא תחום חדש שמהווה את הפתרון האידיאלי לעיצוב 'קליל' ובעלות נמוכה, על פי קונספט סגנוני שמותאם לטרנדים האחרונים בעולם עיצוב הבית.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום