המדריך לבחירת איש מקצוע לעיצוב ותכנון הדירה

כשאתם מתכננים לעצב את הדירה מחדש, כולל לבצע שיפוץ פנימי ולרכוש ריהוט ופריטים דקורטיביים, כדאי לשקול לצורך העניין ליווי מקצועי של מעצב פנים או אדריכל. השני יהיה רלוונטי  במקרה ומתוכנן גם סידור מחדש של מבנה הדירה המחייב היתר בנייה מהרשויות. ליווי מקצועי מהסוג יחסוך לכם טעויות תכנוניות הנובעות מהיעדר ידע וכלים מקצועיים בתחום ובנוסף ישתלם לטווח הארוך מכיוון שיחסוך עלויות מיותרות ויכוון לגבי חומרי הגלם והריהוט שישלים את התמונה ויתחשב במגבלות התקציב. ולאור החשיבות של ייעוץ מקצועי מהסוג, כדאי לבחור בקפידה את איש המקצוע הנכון ביותר לפרויקט לליווי מקצועי עד סיומו בהתאם לשביעות רצונכם. להלן מספר דגשים מכוונים למציאת מעצב/ אדריכל:

אדריכל או מעצב?

מעצב פנים יוכל לשרת אתכם נאמנה במקרה ומדובר בתכנון ועיצוב הדירה שאינו מחייב היתר בנייה מיוחד מהרשויות. במקרה ואכן מדובר בהיתר מיוחד, הרי שאדריכל מורשה יהיה לצורך ייצוגכם בפני הרשויות ולכן כדאי לחפש איש מקצוע מוסמך בתחומו. יותר מכך, כדאי לבדוק עד כמה האדריכל מנוסה בהגשת בקשות היתרי בנייה מיוחדים ועדיף ברשות המקומית הרלוונטית מבחינתכם. ליווי של משרד אדריכלות ועיצוב פנים יאפשר לכם ליהנות משני העולמות כך שמלאכת עיצוב הפנים תכלול גם התחשבות בפונקציונאליות של המבנה, בכל הקשור להיבטי הבטיחות ובהתאם לנדרש תוך הסתמכות על תקנות חוק מחייבות בהקשר. בכל בחירה של איש מקצוע, הרי שהפעילות המקצועית תכנון היבטים שונים: החל מתכנון הריסת המבנה ובניית קירות בהתאם, ממשיך בבחירת חומרי הגלם, תכנון האינסטלציה, החשמל, מיזוג האוויר והתאורה ומסתיים בהכוונה וייעוץ בהקשר לרהיטים כולל המטבח, חדר האוכל, חדרי השינה לצד פרקטים בעיצוב ייחודי המשלימים לכלל חדרי הבית.

שלבי בחירת איש המקצוע

במידת האפשר, כדאי להתמקד בבחירת אנשי מקצוע שקיבלתם לגביהם המלצות אישיות מלקוחות שהתנסו בשירותיהם. מלבד העובדה כי הדבר יגדיל את סיכוייכם לאתר איש מקצוע שאכן מקצועי , הרי שתהיה לכם הזדמנות לבחון מקרוב פרויקט שליווה. במידה והמלצות מהסוג אינן נגישות, כדאי לנסות לרכז רשימה של אנשי מקצוע מנוסים בתחומם, בעלי ההכשרה וההשכלה הנדרשת במסגרת רשימות של איגודים מקצועיים בתחום האדריכלות והעיצוב או באינדקסים מוכרים המרכזים פרטים של אנשי מקצוע מתחום עיצוב הבית. לגבי אלו תוכלו להיכנס לאתר הבית ולהתרשם מקו העיצוב המנחה במסגרת תצוגת פרויקטים אדריכליים כפי שמוצגים לדוגמה בהרחבה כאן , לקבל מידע אודות הניסיון המקצועי ואופי פרויקטים קודמים. לגבי המועמדים העונים על הדרישות הראשוניות כדאי לקבוע פגישות אישיות כדי לבחון את התאמתם. במעמד פגישת היכרות תוכלו לבקש להתרשם מפרוטפוליו מקצועי המציג את העבודות הקודמות, לבחון עד כמה המועמד צפוי להיות פנוי לפרויקט שלכם וכיצד מתייחס לתפקידו בכוח לצד חלקכם וזאת לצורך תיאום ציפיות מקדים. כמו כן, בפגישה תוכלו לעמוד על מידת הכימיה ביניכם ותחושת הפתיחות שהינה חיונית לצורך התייעצות שוטפת לאורך כל זמן הפרויקט. ולאחר בחירה במועמד הנכון ביותר על סמך מכלול הפרמטרים שנבחנו, הקפידו לעלות את כל מה שתואם בעל פה על כתב במסגרת חוזה אדריכלי מפורט. מסמך רשמי זה יכלול פירוט של שכר הטרחה, כולל מועדי תשלום, לוחות זמנים מוגדרים כולל מדיניות במידה ויש חריגות מלוחות הזמנים וכל פרט שנראה רלוונטי כדי שהכול יהיה ברור לשני הצדדים בכל שלב שהוא.

בהצלחה!

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום