הפרמטרים השונים בהתאמת פינת אוכל למטבח

במסגרת החידושים בתחום עיצוב מטבחים בשנים האחרונות אנו זוכים לראות את הגלישה בין חדרי הבית השונים ושימוש מרובה פונקציונאליות. פרקטיקה ואקלקטיות הן המילים המנחות את הגישה העיצובית בשנים האחרונות וניכר כי מעצבים עושים כמיטב יכולתם על מנת ליצור מטבחים מעוצבים מושלמים ביעילותם ובעיצובם הפונקציונאלי.עיצוב מטבחים בשילוב פינות אוכל

פינת האוכל היא בין חלקי הבית הזוכים לעדנה בשנים אלו. תודות למפגש המשפחתי סביב שולחן האוכל והגלישה בין חדרי הבית השונים. פינת האוכל כבר ממזמן אינה מתחבאת אלא בולטת ומפארת את יופיים של מטבחים מעוצבים. כיצד בוחרים פינת אוכל מתאימה למטבח?

מידות וגדלים

כמובן, הרבה לפני שניגשים לבחירת עיצוב מטבחים או בחירת הסגנון המרכזי של פינת האוכל, יש לקחת את המידות הרצויות ולמדוד את גודלה של פינת האוכל הרצויה. על מנת ליצור את פינת האוכל האידיאלית אין די במדידת השטח הריק. חשוב להשאיר מרווח של  מטר לכל הפחות מכל דופן, כאשר מטבחים מעוצבים גדולים רצוי להשאיר מרווח של שני מטר ואפילו שניים וחצי. מאידך יש להימנע ממרחק גדול מדי מקירות המטבח על מנת למנוע תחושת ניכור ובדידות.

צורת השולחן

צורת השולחן משפיעה על האווירה במטבח ועל התחושה בזמן האכילה. ישנן כמה צורות מרכזיות של שולחנות מטבחים מעוצבים. מלבניים, מרובעים ועגולים. השולחנות המלבניים אידיאליים מבחינת התאמתם לחדרי הבית הישראלי בכלל ולמטבחים בפרט. שולחנות מרובעים מעניקים תחושת אינטימיות וביתיות, לעיתים יתר על המידה ולכן אינם מתאימים למטבחים קטנים. שולחנות עגולים מאפשרים מפגש עיניים בין כל הסועדים וגישה נוחה לכל קצוות השולחן. יחד עם זאת, הם אינם מותאמים לרבים מהמטבחים הישראליים הקטנים.

עיצוב וסגנון

בשל הפריחה המחודשת של סגנונות עיצוב מטבחים שונים של פינות אוכל ניתן למצוא כיום מגוון עצום של אפשרויות מעוצבות. חלקן מינימליסטיות ואחרות מסורתיות יותר, חלקן מעוצבות בסגנון רטרו ואחרות קלאסיות – כאשר כל פינות האוכל המיוצרות כיום הינן בעלות אפשרות לגיוון ולהתאמה אישית. יש לבחון את עיצוב המטבח, את הצבעים הדומיננטיים שבו, את האלמנטים הבולטים שבו ולבחור פינת אכילה הכוללת אלמנטים דומים או זהים. אלו יכולים להיות חומרי גלם כגון: זכוכית, מתכת או עץ. ניתן, כמובן, להתאים את הסגנון על פי צבע שלט כגון חום, אדום, לבן או כל גוון אחר.

גישה נוחה

תכנון רכישת פינת אוכל מתחשב גם בגישת הסועדים אל השולחן וממנו. במידה ומוזמנים אורחים, רצוי לדאוג כי מהשולחן תהיה גישה לדלת או לשירותים על פי הצורך.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום