התאמת כיסאות בר לעיצוב האי במטבח

עיצובו של המטבח בימינו יכול לכלול תשומת לב להרבה מאוד אלמנטים. כבר לא מדובר רק במיקום נכון של משטח העבודה, מיקום המקרר, יצירת נישות והזמנת רהיטים תואמים.

הרמה של תכנון ועיצוב מטבחים כיום מבקשת להשיג לא פחות משלמות ותיאום עד הפרטים הקטנים ביותר.
בשורות הבאות נראה כיצד יוצרים התאמה נכונה בין עיצוב האי במטבח לבין כסאות הבר שהפכו לפריט חובה במטבחים רבים וטובים.
ארוכי משענת, שטוחי משענת
כסאות בר שמתאימים לאי של המטבח יכולים להיות שונים אלה מאלה בפרטים - כגון מראה כללי, גובה, צבע, סגנון. עם זאת, היבט מרכזי שכדאי להתעכב עליו קודם לכל הוא האפשרויות השונות של משענות. כסאות בר יכולים להיות בעלי משענת גבוהה, בעלי משענת קטנה ואפילו סמלית או ללא משענת כלל.
כאשר רוצים לתת את הבמה לעיצוב של האי עצמו, כאשר מדובר באי מעוצב מאוד, מרהיב עין או לחילופין עמוס מאוד באלמנטים או בצבעים, כדאי להעדיף כסאות בר פשוטים יחסית ובעלי משענת מצומצמת או ללא משענת כלל. כאשר מדובר באי בעיצוב ניטראלי יחסית או כאשר האי הינו קטן בשטחו, אפשר בהחלט לבחור כסאות מעוצבים יותר ובעלי משענת רבת רושם.
אלגנטיות, קלאסיות, פשטות
איים למטבח וכן כסאות בר יכולים להיות אלמנטים מאוד מעוצבים או לחילופין – בעלי מראה מעודן או ניטראלי. הבחירה היא כמובן עניין של טעם ויש גם אפשרויות לעיצובים מאופיינים כגון עיצוב כפרי, מראה מתכתי, שימוש בעץ טבעי, מראה אקלקטי.
ככלל, לא משנה האם האי הוא אלגנטי מאוד או האם הוא הולך לכיוון יותר טבעי או קלאסי, העיקר הוא שהעיצוב יהיה תואם. אי במראה ונציאני למשל או כזה שמגיע ממילאנו יתאים לכיסאות ונציאנים. אי בסגנון אוריינטאלי ילך מצוין עם כסאות בר בעלי דגשים אוריינטאליים. עם זאת, ניתן לעיתים לבחור דגם ששובר את המראה הכללי. כסאות מסיביים יכולים להתאים גם כאשר עיצוב המטבח והאי עדין יותר, אך בתנאי שההבדל לא יהיה גדול מדי.
גובה ונוחות 
כסאות בר מגיעים בגבהים שונים וחשוב מאוד לעשות התאמה בין גובה הכיסא לגובה האי. יש לקחת בחשבון גם את אופי השימוש היומיומי בכיסאות ובאי כשולחן אכילה ובהתאם לכך לבחור שילוב בין עיצוב ובין נוחות ישיבה.
התאמת צבעים
לסיום, יש כמובן צורך להתאים בין צבעי האי לבין צבעי כסאות הבר. חשוב לשים לב שניתן לבחור כסאות בעלי כמה צבעים, והדבר חשוב בפרט כאשר מדובר בכיסאות עם ריפוד שיכולים להוסיף הרבה צבעוניות.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום