התאמת פינת אוכל לבית לפי סגנון הפנג שווי

תורת הפנג שואי הגיעה למערב לפני שנים לא רבות, כשהיא מביאה עמה כללים חדשים ולא קונבנציונאליים לתפיסה המערבית. תודות לפתיחותו של המערב, השתלבה תורת הפנג שואי עד מהרה בקרב קהילות החובבות את תורות המזרח, שוחרי שלווה ואיזון ואחרים המתעניינים בז'אנרים מרכזיים של עיצוב.

התורה פותחה על ידי הסינים לפני לא פחות מ-5,000 שנה. בזמנה, היוותה התורה חלק בסיסי בדת הטאואיסטית וחלק מהותי בתפיסה. המשמעות של הביטוי "פנג שואי" הינה "רוח ומים".

לפי הפנג שואי, העולם כולו והחיים מתקיימים על אנרגיית צ'י, היא הבסיס לבריאות ולחיוניות העולם והנפש. לפנג שואי חמישה יסודות המשתייכים לפילוסופיה הסינית המסורתית.

לפיה, משתלבים חמשת יסודות אלו זה בזה ומייצגים בטבע את מגוון האפשרויות הקיימות. יסודות אלו הינם אש, עץ, אדמה, מתכת ומים. על פי התורה יש לשאוף ליצירת הרמוניה בין חמשת האלמנטים. כאשר הצ'י זורם בחופשיות בחלל, האנרגיות מתעלות וישנה התגשמות של עקרונות הפנג שואי.

התחדשות מרעננת

בשל התחדשות ההתעניינות בעיצוב פינות אוכל ובפופולאריות שאלו זוכות לה לאחרונה, גם תחום עיצוב פינת האוכל ברוח הפנג שואי צובר תאוצה וניכר כי רבים מתחברים אל העקרונות המנחים את העיצוב מבחינות רבות. ריכזנו את עיקרי העיצוב של פינת האוכל על פי רוח הפנג שואי.

היחס אל פינת האוכל

מבחינת הפנג שואי פינת האוכל הינה מקום מקודש אליו יש לשים לב באופן מיוחד. מאחר והמזון הינו פיזי ורוחני גם יחד, יש לתת את היחס הראוי לאכילה. לפיכך, בעת האכילה יש להתמקד באוכל ולהמעיט אלמנטים המסיתים את הדעת מפעולת האכילה.

על מנת לשמור על מיקוד באכילה יש להשתמש בכסאות נוחים לישיבה וכמו כן רצוי לשמור על מספר זוגי של כסאות. מבחינת הפנג שואי, מדובר בהצהרה משפחתית. הנחת מספר אי זוגי של כסאות בפינת האוכל כמוה כוויתור על זוגיות ועל חיי המשפחה.

גווני פינת האוכל

בניגוד לתרבות המערב הגועשת והסוערת, על פי הפנג שואי יש לעצב את פינת האוכל תוך שימוש בצבעים מרגיעים ונעימים שאינם מעיבים על האכילה. קל לשים לב כי ברוב המסעדות ובתי האוכל במרכז הגוונים השולטים הינם צבעים עזים ובולטים. גוונים עזים יפריעו לפעולת העיכול וימנעו את המטרה המרכזית של האכילה: הזנת הגוף והנפש. כמו כן, רצוי לתלות בפינת האוכל תמונות מרגיעות ולא מסעירות. מיקום פינת האוכל צריך להיות מזרחית למטבח שכן מזרח הוא כיוון הצמיחה והשגשוג.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום