טיפים לעיצוב דירה חדשה

עומדים להיכנס בקרוב לדירה חדשה? שיהיה במזל טוב. לרוב, כניסה לבית או דירה חדשים מגיעים אחרי המתנה ארוכה שזה יקרה כבר, כמו גם לאחר מעורבות מקיפה בתהליך התכנון והבנייה. לשבת עם האדריכל על התכניות, לעמוד בקשר עם קבלנים, לוודא שהכל עובד ומתקתק, לדאוג שהכסף יזרום כמו שצריך, ועוד עיסוקים מהנים נוספים.

בהנחה שכל זה בא במקביל לעבודה יומיומית ובדרך כלל גם לצד גידול צאצאים, יוצא שתקופת הבנייה נתפסת כארוכה ומתישה. וכשנכנסים סוף-סוף לבית, מניחים דברים איפה שיוצא, ולהתראות בשיפוץ. כדי למנוע נפילות מיותרות, קבלו צרור טיפים שיתנו כיוון ונקודת תצפית על עיצוב דירה חדשה.

כניסה

כרטיס הביקור של הבית, תעודת הכשרות שלה. אורח יתקשה להתאושש ממבואה לא מסודרת, שאינה מזמינה אותו להמשיך ולהיכנס פנימה. והאמת היא שכל מה שצריך בכניסה הוא דבר אחד קטן, צנוע ויפה: שולחן קטן עם עציץ פרחוני, מנורה שווה, מדף נאה עם מעט ספרים או חפצי נוי, תמונה על הקיר, שטיח על הרצפה. יש המרצפים את הכניסה ב"שטיח" של אריחי קרמיקה הנותנים צבע וחיים לכניסה.

אם השקעתם בדלת כניסה מרשימה, כדאי לשקול להאיר אותה מבפנים, על מנת שתיראה במיטבה גם מפנים הבית.

גיבוב פריטים בכניסה אינו הולם. אחרי הכל, מדובר בכניסה לבית, שטח מעבר ממנו נכנסים לחדרים המרכזיים של הבית, או יוצאים ממנו. משהו קטן וטוב, לא צריך יותר.

עיצוב הסלון

המקום לאירוח והמקום להשתולל בו עם הילדים. מצד אחד מכובד, מזמין ונוח; מצד שני מספיק מרופט שאפשר יהיה לטחון פיצה וגלידה על הספה מול הטלוויזיה ולהרגיש טוב עם עצמנו. הסלון הוא החלל בו כמות הפעילות ומגוון בני האנוש הם הרבים ביותר. לכן, יש להתאים אותו לצרכים משתנים אלו.

אם מוקד הבית שלכם הוא הטלוויזיה, מקמו את הספה מולה. אם המוקד הוא אירוח, הוסיפו כורסאות ושקלו לוותר על טלוויזיה בסלון. כאן המקום לשקול להעמיד שידה עם ספרים בסלון, במקום הטי.וי. אם הילדים הם הנהנים העיקריים מהסלון, עדיף לוותר על כורסאות, להסתפק בספות ולתת להם להשמיד את הבית בדרכם. טיפ קטן – דאגו שניתן יהיה להסיר את כיסויי הספה והכריות, לטובת כביסה (כפי שאמרנו, פיצה וגלידה).

עיצוב פינת האוכל

סגנון הבנייה הנהוג בארץ מבטל את המחיצות בין הסלון, המטבח ופינת האוכל, ויוצר מהם רצף אחד גדול ומרשים. זהו הלב הפועם של הבית, פה מתנהלים החיים, כאן הכל קורה. פינת האוכל היא למעשה פינת ישיבה נוספת, ולא מתפקדת אך ורק בזמני הארוחות.

על אף שמדובר בחלל גדול, על פינת האוכל לשדר אינטימיות ורוגע, הנחוצים לארוחות משפחתיות. ושוב, כמו בכניסה, אלמנט עיצובי אחד יספיק.

נברשת יפה למנורה שמעל פינת האוכל. לתאורה חלק מהותי בפינת האוכל, ויש להקפיד שלא תהיה נמוכה מדי, וכן שתספק תאורה חזקה וטובה.

אפשר לתלות תמונה גדולה על אחד הקירות. לשים עציצים בחלונות. ככלל, עדיף להשאיר את השולחן נקי לאוכל, אבל מפה יפה תוסיף הרבה, ואגרטל קטן עם פרחי גינה או צרור עשבי תבלין יעניק טאץ' לוקאלי ריחני ומנצח.

עיצוב חדר השינה

החדר האינטימי שלנו. פה אנחנו בחזקת עצמנו, ללא תוספות וקישוטים. ספר טוב, פיג'מה, בן/בת זוג עוד יותר טוב/ה, ומי צריך פיג'מה. כדי לתת לחדר השינה את הנגיעה האישית שלנו לא צריך להפוך עולמות ולצאת במסע רכש מעבר לקווי האויב.

סט מצעים אסתטי, למשל, ישדרג כל חדר שינה, וכיסוי מיטה בכלל יעיף אותו למעלה (ועל הדרך יסיר מכם כל תווית לעצלנות. הרי רק בודדים טורחים לפרוש כיסוי מיטה).

כריות יכולות להוסיף נקודות צבעוניות על המיטה, שתופסת את רוב שטח חדר השינה.

מתלה בגדים ניצב ומושקע יכול לתפוס פינה ולהיות פונקציונאלי ואסתטי גם יחד.

תמונות משפחתיות קטנות, או אחת גדולה, חיוניות בחדר שינה. על הקיר, על הדלת, מעל המיטה. מסגרת פשוטה ויפה ובה תמונות בני המשפחה תהיה טובה יותר מכל השקעה כספית בריהוט חדש.

שטיחים קטנים למרגלות המיטה ובדרך לחדר האמבט הם דרך נוספת לשים מעט צבע קטן בחדר השינה.

תאורה – רכה, נעימה, לא כבדה מדי. לא כדאי להשקיע בנברשת מוגזמת. רבים מפתחים עם הזמן חרדה שהדבר הכבד הזה יפול עליהם, ולא כדאי שתהיה אחת כזו מעל למיטה

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום