עיצוב הבית - פינות אוכל ורהיטים

עיצוב הבית, בין שמדובר על פינות אוכל או מטבחים כפריים, ובין שמדובר על חדרי אמבטיה או רהיטים לכל חדרי וחלקי הבית, הוא תהליך שצריך להתבצע בצורה מקצועית ולהתחיל בשאלה של סגנון העיצוב. סגנון העיצוב הנבחר הוא הבסיס שמכתיב לאחר מכן את הצבעים, המרקמים, הצורות, הפרופורציות, הפרישה והקונספטים שישולבו בתהליך העיצוב. סגנונות עיצוב אפשריים כוללים את העיצוב הכפרי, העיצוב המודרני, העיצוב הקלאסי, עיצוב וינטאג', עיצוב יוקרה, עיצוב מתכתי, עיצוב חדשני וכדומה, ולכל אחד מסוגי העיצוב הללו ישנם מאפיינים שונים המכתיבים את כל המרכיבים העיצוביים בתהליך העיצוב.

סגנונות עיצוב נפרדים לחלקי הבית השונים

לאחר שנקבע סגנון העיצוב, קל יותר למקד את תהליך העיצוב סביב הגוונים המתאימים, הצורות והמרקמים הרצויים, והדברים נכונים לגבי כל הרהיטים לבית. יחד עם זאת, ניתן בהחלט להתמקד בשני סגנונות עיצוב בהתאם לחלקים השונים של הבית. כך למשל, מטבחים כפריים ופינות אוכל כפריות יכולים להוות חלק אחד, ולצידו הסלון, חדר השינה וחדרי הילדים יכולים להיות מעוצבים דווקא על פי סגנון עיצוב מודרני. הבחירה היא חופשית לגמרי, ומאפשרת לכם את הגמישות הרצויה לכם, אך עצם העובדה שהגדרתם את הדברים מראש, תקל עליכם מאוד בתהליך העיצוב.

גיבוש חבילת העיצוב באמצעות רהיטים ופריטים נוספים

מטבחים כפריים ופינות אוכל כפריות היא בחירה מאוד שכיחה ונפוצה, גם בבתים המעוצבים באופן כללי בסגנון עיצוב אחר. החיבור של חלקי הבית האחראים על נושא האוכל לאווירה החמימה, האינטימית והמרגיעה של סגנון העיצוב הכפרי הוא חיבור שאנשים רבים מרגישים אותו ורוצים ליישם אותו בביתם, בעוד שהעדפת הסגנון היוקרתי יכולה לבוא לידי ביטוי בחלקים אחרים של הבית. סגנון העיצוב נקבע כמובן על ידי הרהיטים הנבחרים אך לא רק. סגנון עיצוב מודרני למשל, יכלול עבודות גבס רבות כדוגמת מזנוני גבס, הנמכות תיקרה, נישות גבס וכדומה. הוא יכלול גם חלונות, דלתות חדר אמבטיה ושירותים בעלי מאפיינים מודרניים, ולא יהיה זה מוגזם לומר שכל האפשרויות הן פתוחות.

עבודה עם איש מקצוע המתמחה בתחום של עיצוב פנים

אחרי שאמרנו את כל זה, אי אפשר להימנע מההעדפה הברורה שכל תהליך העיצוב, הן של מטבחים כפריים והן של חדרי סלון מודרניים, יתבצע על ידי איש מקצוע. איש מקצוע המתמחה בתחום של עיצוב פנים יכול לפרוש בפניכם שלל אפשרויות שייתכן מאוד שאתם לא מכירים, ויאפשר לכם לעשות בחירות יותר חכמות ומושכלות. עיצוב שנעשה באופן עצמאי, יישען בדרך כלל על עקרונות זמניים ולא רלוונטיים כמו מצב רוח, פריט ריהוט שראיתם אצל חברים, או פריט ריהוט שנראה טוב בחנות, אך בפועל לאו דווקא מתאים לבית שלכם. עבודה עם מעצב מקצועי, תבטיח שהעיצוב יתבסס על עקרונות מקצועיים של שילובי צבעים, צורות, סגנונות, מרקמים ופרופורציות, לרבות שילוב תאורה, רהיטים, חיפויים וכדומה.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום