עיצוב וריהוט של בתי מלון וצימרים

כאשר אורח ניכנס לבתי מלון וצימרים הוא מייד מבחין בתחושה אותה אנשי מקצוע עמלו קשה בכדי להשיג בעיצוב החללים בהם האורחים מבקרים. מדובר במקצוע בפני עצמו, עיצוב פנים של חללים גדולים. כמו בכל עיצוב ישנם מגוון שיקולים אליהם צריך המעצב להתייחס: פונקציונליות, נוחות ויופי. בעצם מדובר באותם כללי יסוד של אדריכלות. כל בית הארחה בין אם מדובר בבתי מלון באילת או צימרים בגליל מעוניין לשדר משהו, מסר שהאורחים יזכרו ויקחו עימם. כמובן שישנם דברים אשר חוזרים על עצמם כמו נוחות וחמימות אולם יש כאלו המשתנים ממקום למקום. בבית מלון אחד ירצו לשדר יוקרה בעוד שבית מלון אחר פחות ירצה לשדר זאת, אלא יבחר בחמימות וביתיות. ישנם בתי מלון שירהטו את החללים במאפיינים אמנותיים ויש שירהטו את החללים בנושא מסויים, כמו מים או אורבניות. מגוון האפשרויות הוא עצום ולפיכך מקצוע זה של ריהוט בתי מלון נחשב למבוקש ורווחי ביותר.

בית המלון הוא בעצם מבנה עצום המורכב מעשרות ואף מאות של חדרים וסוויטות, כאשר כל מי שצופה בריהוט יכול להבחין מיד כי נעשתה חשיבה בכל פרט ופרט. תפקידו של כל רהיט הוא לשדר יופי ואסתטיקה וכן להשתלב עם הקו העיצובי הכללי של המקום, לובי, סוויטה, בר, כאשר כל אחד ואחד מן החללים הללו משתלבים עם הקו הכללי של עיצוב בית המלון. דוגמא נהדרת לפונקציונליות של רהיט היא המיטה בחדר בית המלון. המיטה צריכה להיראות יפה, להשתלב יפה בחלל (חדר או סוויטה) וכן ואולי אף חשוב ביותר להיות נוחה. מעבר לכל אלו המיטה צריכה לאפשר ניקוי מהיר ונוח כדי לחסוך בזמן ניקיון וכן להקל על עובדי הניקיון והחדרנים. כל כך הרבה שיקולים ברהיט אחד פשוט לכאורה. דוגמא אחרת היא השולחן בצימרים יוקרתיים שצריך לשדר יוקרה אך עם זאת חמימות וביתיות וכן לאפשר תנועה נוחה בחדר.

סגנונות וריהוט שונים מול בתי מלון ובתי הארחה שונים

כל מי שמבקר בבתי מלון באילת וים המלח יכול להבחין מיד ברמת המחשבה והתכנון המוקפדים המושקעים בריהוט בתי המלון, בכל חדר וחדר, החל מהריהוט הבודד ושילוב הכונניות, השטיחים, המיטה, השידה וכיוצא בזה, וכן בכל חדרי האמבטיה והשירותים, ועד לחללים המשותפים, לובי, מסדרונות, בר, חדר אוכל ועוד.

כאשר מתכננים בית מלון או חדר הארחה (צימר) בעוד שהקבלן והאדריכל מתכננים את המבנה יושבים במקביל מעצבי הפנים ומקדישים מחשבה מרובה על סוג הריהוט, הצבעים, המידות  והחומרים. אם נסתובב בבתי מלון באילת או בים המלח סביר להניח שניתקל באותו סוג של עיצוב אולם יהיה זה שונה מן העיצוב של צימרים (בתי הארחה) בצפון שמתאפיינים בקו עיצובי שונה לחלוטין.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום