עיצוב מטבחים וסביבתם

אחת מנקודות התורפה המשמעותיות ביותר בעיצוב הבית היא עיצוב המטבח וסביבתו. רבים בוחרים בשוגג פריטי ריהוט אשר מתנגשים אלו עם אלו באופיים העיצובי, בסגנון ובגודל. להלן מספר דגשים אשר יעזרו לכם להימנע מהטעות הנפוצה הזאת.

בחירת סוג המטבח

גדולים או קטנים, "רגילים" או יוקרתיים – מטבחים הינם אלמנטים אשר נוכחים בכל בית אך יחד עם זאת, מאופיינים בשונות גבוהה של סגנונות ואיכויות. ניתן למצוא מספר סוגי מטבחים, כולם ראויים, כולם מעוצבים אך עדיין, יתאימו למשפחות בעלי צרכים שונים. מטבחים כפריים או קלאסיים למשל, יתאימו למשפחות בשלניות אשר נוהגות לאגור חומרי גלם להכנת המזון וכלים להכנה. מטבחים מודרניים יותר, יתאימו למשפחות אשר אינן מבשלות לעיתים קרובות והם משמשים בעיקר לצרכי עיצוב וראווה. כמובן שכל סוג של מטבח יהיה מורכב מחומר אחר, אשר יקבע את הביטוי החיצוני שלו, כפריים מעץ מלא ומודרניים או קלאסיים מעץ מלא צבוע, MDF או סנדוויץ'.

התאמת עיצוב המטבח לסביבה

סביבת המטבחים נחלקת לשני תחומים כלליים אשר מתחברים ביניהם – הסביבה הקרובה, אשר כוללת את ה- "אי", פינת האוכל והחיבור למבואות הסלון והסביבה הרחוקה יותר, אשר כוללת בדר"כ את הסלון עצמו. נהוג לעצב את ה- "אי" במטבח כך שיהיה זהה לעיצוב ארונות המטבח, אותו משטח עבודה ואותו עיצוב העץ. כך גם לגבי דלפקים או מדפים. לגבי פינת האוכל, מומלץ ביותר לדאוג לכך שהעיצוב לא יהיה זהה, אך עדיין כזה אשר מתאים מבחינת חומרי הגלם. ולמשל, שולחן מעץ אלון מלא למטבחים כפריים, שולחנות עם משטח MDF צבוע בצביעה לבנה אטומה למטבחי פרובאנס או מטבחים מודרניים ועוד. חשוב לציין גם את ההתפתחות האדירה של פינות אוכל מזכוכית אשר הפכו כיום להיות מתאימים למגוון סגנונות המטבחים, עם זכוכיות צבועים בצבעים שקופים או אטומים, ויטראז'ים, בצורות ובגדלים שונים.

גם בסלון, למרות שהוא רחוק יחסית בצורה פיזית מהמטבח, יש לשמור על אופק עיצובי תואם, כלומר, לשמור על סוג הצביעה והרכב החומר, אך חופש הפעולה הופך להיות גדול יותר, דהיינו, ניתן לשנות את סוג העץ ולהחליף את גוון הצבעים, על מנת ליצור ניגודיות עדינה אשר מבליטה את גודל החלל והמקום.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום