עיצוב מטבחים מודרניים

מטבח הוא ללא ספק אחד החדרים החשובים ביותר בבית. בשנים האחרונות החלו להגיע אל ישראל פרקטיקות עיצוב מודרניות יוצאות דופן, המאפשרות שדרוג משמעותי של המטבח ושיפור ברמת החיים. בעזרת עיצוב מודרני ניתן להפיק את המירב מכל דקה של בישול, טיגון או אפייה. מעבר לכך, העיצוב הופך את המטבח לחלק בלתי נפרד מהדינאמיקה בין דיירי הבית. מטבחים מודרניים הם מרווחים יותר, חסכוניים בהוצאות ומאוד פרקטיים. אך על אף כל היתרונות הללו, לא רבים יודעים כיצד לעצב אותם ולנצל את הפוטנציאל.

ארונות ותאורה של מטבח מודרני

סגנון העיצוב של מטבחים בא לידי ביטוי במספר מאפיינים בולטים. ראשית, זהו סגנון המדגיש קווים נקיים ומשתמש בחומרי גלם שונים. שנית, המטבח המודרני מוכיח כי לא חייבים להשתמש רק בעץ וניתן להכניס משטחים ופלטפורמות שלמות אל תהליכי צביעה בתנור. סגנון מודרני משתלב נהדר עם ארונות מטבח המיוצרים דרך חברה מתמחה או נגר. מומלץ לשלב חיפוי קירות משיש או מאבן אל ארונות מטבח בסגנון מודרני כדי ליצור אפקט של מרחב גדול. מי שרוצה להעצים את העיצוב המינימליסטי יכול להוסיף אספקט יוקרתי אל החלונות בעזרת פרופיל אלומיניום וכדומה.

בנוסף, כדאי להתאים את התאורה ואת הקו האסתטי של האביזרים ואף של הברזים למטבח אל הקו העיצובי של הארונות הנבחרים. האלמנטים הרלוונטיים לתאורה של מטבחים בעיצוב מודרני הם נברשות עשויות נירוסטה וזכוכית בקווים נקיים, או ספוטים מתכת שקועים בתוך נישות גבס גבוהות.

מיקום חפצים ובחירת וילונות

בתחום עיצוב המטבחים יש כללים שלא משתנים לעולם. אחד הכללים הללו הוא להקפיד על סדר וארגון בתוך המטבח. אמנם מדובר על חדר פעיל מאוד בבית בו מתרחשות לא מעט פעילויות, אך כדאי לחשוב על האספקט הפונקציונאלי כבר בשלבים הראשונים של העיצוב. הקפידו על סדר וניקיון של הארונות, בדקו האם יש לכם מספיק מקומות אחסון והיפטרו מחפצים שאין בהם צורך. מטבח מודרני הוא לא רק נקי, אסתטי ואלגנטי יותר מהמטבחים המסורתיים, אלא גם יעיל ופרקטי. אל תמקמו חפצים שמישים במקומות גבוהים והקפידו על נגישות של כלים מתאימים עבור הילדים. מעבר לכך, שמרו על כללי הבטיחות והרחיקו שקעי חשמל מהכיור או נקודות הניקוז של המים.

בעת עיצוב מטבח מאוד כדאי להשתמש בוילון ולהתאימו אל הסגנון הכללי. אנשי מקצוע ממליצים על וילונות עשויים חומרים סינתטיים שניתן לשטוף בקלות, אך יש אופציות רלוונטיות נוספות. אפשר להתקין מעל הכיור וילון ונציאני או כל וילון אחר שניתן להרימו בזמן שטיפת הכלים. מבחינה דקורטיבית, סגנון הוילון המתאים עבור מטבח מודרני הוא לייט סקרין. זהו וילון חדשני שיתרונו הוא השתלבות אופטימאלית עם הקו הנקי של המטבח.

בשלב האחרון של עיצוב מטבחים יש לדאוג לגימור ברמה גבוהה ובסגנון מודרני ייחודי, זמין ונגיש עבור כל הדיירים. עיצוב של מטבחים הוא כפי שניתן לראות לא משימה פשוטה, אך ניתן להתגבר עליה בקלות במידה ומאמצים את כללי המפתח. תמיד עדיף להתייעץ עם איש מקצוע לפני שמתחילים בעיצוב וכך לחסוך בזמן, בכסף ובמשאבים. בדקו את העמידות ואת איכות חומרי הגלם המשמשים לעיצוב המטבח ותיהנו מהם לאורך שנים רבות.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום