פינות אוכל – מה לבדוק לפני שרוכשים פינת אוכל?

פינת האוכל בבית מהווה למעשה את מרכזו, שכן לא רק הצבא צועד על קיבתו אלא גם המשפחה כולה ואין כמו ה- "חברותא" הקשורה בארוחות המשפחתיות יחדיו. פינות אוכל מורכבות משולחן, כסאות ותאורה. כל שלהלן צריך לספק את התפאורה הנכונה כגבול הרשמי בין הסלון למטבח וכמו כן להיות נוח ושמיש עבור כל בני הבית. זוהי הסיבה מדוע חשוב מאוד לבדוק את הדברים הבאים לפני שרוכשים פינת אוכל.

מטרה וסוג חומר

ראשית כל, על כל בני הבית לאפיין את הצרכים שלהם מפינת האוכל ורק אז לבחור נכונה את סוג החומר ממנו היא תהיה עשויה. פינות אוכל יכולות להיות עשויות מעץ מלא או חומרים קלים כגון סיבית או מלמין. פינות אוכל מעץ מלא עמידות מפני מים ורטיבות, אינן נשרטות ומחזיקות מעמד שנים רבות. לעומת זאת, פינת אוכל מחומרים קלי משקל אמנם תהיה זולה יותר אך הבלאי שלה גדול בהתאם. במידה ואתם מעוניינים בשולחן "נייד", עדיף לבחור בסיבית או מלמין. עץ מלא כגון אורן או אלון יוצר פינות אוכל כבדות ומסיביות בשלל צבעים צורות ועיצובים אך הוא לא נועד להזזה.

מקום ומידות

משפחות רבות נוהגות לבחור פינת אוכל חלומית מבחינת המראה ומתאכזבים רבות כאשר בסופו של דבר הם מגלים שהשולחן שבחרו גדול מדי, הכיסאות צמודים מדי לקיר, השולחן קטן ונראה מגוחך ביחס למקום הפנוי עבורו... כל אלו הינם תרחישים אמיתיים שיגרמו לכם לאכזבה עמוקה. לכן, חשוב מאוד לבדוק היטב את השטח הפנוי המקסימאלי לשולחן (לרבות הכיסאות) ולהחליט לא רק על גודל השולחן אלא גם על צורתו, עגולה, ריבועית או מלבנית.

נוחות וארגונומיה

ארגונומיה חשובה מאוד בבחירת פינות אוכל. על הרגליים לא להיתקל בשולחן, על המשטח שלא להיות גבוה מדי והכיסאות צריכים לנוע בחופשיות על הרצפה ולא להיות כבדים ומסיביים מדי. חשוב מאוד שלכל אדם בשולחן יהיה מרווח, דבר אשר אינו מתרחש כאשר השולחן צר מדי. במידה ואתם נוטים לארח, בחרו שולחן מלבני עם אופציה להארכה (כמה להאריך? מדדו!). משפחות אשר רוב הזמן אינן מארחות, יכולות להסתפק בשולחן עגול וחינני, שיביא לחיסכון במקום ולקשר עין של כל אחד מבני המשפחה עם משנהו.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום