רעיונות לעיצוב הבית

עולם עיצוב הבית ב 70 שנה האחרונות התקדם קדימה ולפעמים נדמה ונראה שחזר לנקודת ההתחלה או זינק שוב ברעיונות מחודשים של שנות ה 2000 המופלאות. מי מאתנו לא מכיר את העיצוב הייחודי והמקסים של שנות ה 60, הצבע הירוק המיוחד שנראה במטבח, צבע הטורקיז על המכונית, ותבנית המשבצות שאפיינה כלים שונים. דוגמאות אילו מלוות אותנו עד היום ואנו מחדשים אותם בש'יק חדשני המותאם לימינו – מקסים.

עיצוב הבית משתנה כמובן והינו תלוי בגודל ובשטח הנתונים. ישנם ביתם גדולים, שם יש לשים לב יותר למרחב, לעומק ולגובה החדר, ולהבדיל מזה ישנה חשיבות גדולה מאוד דווקא לעיצוב חללים קטנים שם הרעיונות לעיצוב הינם מיוחדים והאתגר מרתק ויכול להביא את החלל הקטן למיצוי על מנת שייתן את ההרגשה שעל אף שהחלל קטן – זהו הארמון הפרטי שלנו ויותר ונשמח לשהות בחלל הקטן הזה במשך רוב שעות היום. לא פעם נכנסנו לצימר שגודלו לא עולה על 70 מטר ופשוט הוקסמנו שנכנסנו אליו.

אז כאמור רעיונות לעיצוב הבית הינו מכלול של השלם ואם מביטים אל הפרט אז גם של כל חדר וחדר כחלק מהשם. שילוב אלמנטים של עיצוב יכולים לייחד כל חדר עם קו עיצוב כללי שמתאים לכלל הבית, למשל אם נסתכל על בית  עם שטח גדול ונעצב אותו כך שנשים שזלונג לבן גדול בסלון, אז הסלון יקבל משמעות אחרת, נוסיף לזה אח נחמד עם עצים ליד, שטיח אדום, מלמעלה נציב מנורת שנדליר, קירות חום וואיט וברקע ננגן מוסיקה שעושה חשק להתרפק – נמזוג כוס יין אדום ונרקוד עם האישה שאנחנו אוהבים – מושלם לא.

רעיונות לעיצוב חלל קטן

לצערנו הרב, לא לכולנו ישנם בתים כאלו רחבים – אך כאמור ניתן לקבל רעיונות לעיצוב הבית גם לחלל פחות גדול. מה שבולט בחלל קטן הוא ניצול המקום בחכמה וביעלות בשילוב של צבעים בהירים חזקים כגון: צהוב, כתום, טורקיז מה שגורם אם עושים את זה נכון לאשליית עומק וגובה – צבעים בהירים מגדילים את כמות האור מה שנותן הרגשה של מרחב. יחד עם זאת על אף שהחלל הוא קטן יש צורך שסידור החפצים בו יהיה כזה שלא יראה עמוס שמסתכלים על החלל.

ניצול השטח בבית, חלל קטן, צריך להיות מדויק ומוגדר לעין שלנו – כלומר, למשל מזנון טלוויזיה יכול לכלול מעל ספריה או מדפים כתוספת לעיצוב בו נכללת הטלוויזיה ומערכת השמע שלנו. כל אזור כאמור אמור להיות מוגדר לעין שלנו ואיך נעשה זאת  - כמובן, על ידי הפרדה של צבעים שונים לכל אזור ייחודי. מראות הם נוסחה מנצחת לתחושה של חלל רב יותר – אין מה לעשות ההשליה מנצחת. עוד רעיון מושלם לבית עם חלל קטן זה רצפת פרקט – נותנת הרגשה מופלאה של מלון ומשדרגת את החוויה שלנו בחלקת האלוהים הקטנה שלנו.

רהיטים מודולריים הם חלק בלתי נפרד שמדברים על רעיונות לעיצוב הבית – ישנם כיום מגוון פתרונות של שולחנות שנפתחים בעת הצורך בצורה מופלאה לפי 3 ויותר מגודלם המקופל ויחד עם זאת מעוצבים ונוחים לשימוש ופתיחה. ספות הנפתחות למיטה יכולת למצוא פתרון של מקום, מיטות קומתיים או מיטה מוגבהת עם סולם שהילדים ישנים פחות ממטר מגובה התקרה והחלל למטה מעוצב ומשמש כאזור משחקים, שולחן כתיבה, פוף, מחשב וכו'.

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום