שיקולים בבחירת פינת אוכל

אחד האלמנטים המרכזיים בבית הוא ללא ספק פינת האוכל. כאשר פינת האוכל מוצלחת, כל בני המשפחה ייהנו לשבת יחדיו בארוחות משותפות והקשר המשפחתי רק ילך ויתחזק. להלן מספר שיקולים עיקריים בבחירת פינת אוכל לבית שלכם.

מימדים

חשוב מאוד לבחור שולחן אוכל בעל מימדים אשר תואמים את מספר הנפשות בבית פלוס 2 "ספייר". וודאו כי שולחן האוכל מסוגל לעבור פתיחה למספר המקומות המקסימאלי הרצוי מבחינתכם. בדקו את מנגנון הפתיחה וההרחבה של השולחן כך שהוא לא יהיה מורכב מדי. במידה ובמצב פתוח השולחן אינו מתאים מבחינה מרחבית למיקום הנוכחי ועליכם להזיזו, בדקו היטב כי ניתן להרים או לגרור אותו בקלות יחסית מבלי לפגוע בו.

כיסאות

עקב האכילס של כל פינת אוכל הוא הכיסאות שכן הם עוברים שימוש מסיבי ונוטים להיהרס אם הם לא איכותיים דיו. על מנת לחמוק מהרס הכיסאות בטרם עת, התחשבו בגורמים הבאים :

  • ריפודים הניתנים לכיבוס או לשליחה לניקוי יבש.
  • לא כבדים מדי כדי שלא נגרור אותם בכוח ומצד שני לא קלים או עדינים מדי.
  • לא רחבים מדי על מנת שלא יתפסו מקום מיותר סביב לשולחן.

מומלץ לרכוש כיסאות אשר אותם ניתן להפוך על גבי השולחן לצרכי ניקוי, כלומר, שלא יהיו בעלי משענות ידיים אבסטרקטיות אשר אינן מאפשרות השענה הפוכה.

חומרים

החומר ממנו פינת האוכל מורכבת קובע 2 אלמנטים עיקריים – העיצוב והאיכות. כמובן שרוב האנשים בוחרים בעץ המלא כסטנדרט בבחירת פינת אוכל בבית. מראה העץ משדר חמימות, כפריות ובו בזמן גם מקנה מראה אלגנטי ואסתטי. ניתן להשתמש גם בפינות אוכל עם שולחנות עשויים משילובי אלומיניום וזכוכית ליצירת מראה חדשני יותר. כמובן שעל החומר להתאים לאווירה הכללית בבית ולעיצוב הסלון והמטבח.

ניתן למקם פינת אוכל נוספת בבית, לא בחלל הפנימי אלא החיצוני – הגינה. פינת אוכל לגינה יכולה להיות עשויה ממגוון חומרים כגון עץ, פלסטיק, אלומיניום (בשילובי זכוכית), במבוק, ראטן ועוד. פינת האוכל לגינה צריכה להיות עמידה בפני כל פגעי מזג האוויר, עמידה בפני כתמים והתפתחות חלודה כמו גם שיש לשים דגש מיוחד על הנוחות בה, שכן הישיבה בגינה ידועה כארוכה יותר מאשר הישיבה בפינת האוכל בתוך הבית.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום