תאורה וריהוט לשלב בצורה מושלמת

כשמדברים על עיצוב הבית, ברור שלא ניתן להוציא מתוך המשוואה שני משתנים עיקריים: מצד אחד של המתרס תאורה, ומהצד האחר – הריהוט. אלא שלא כולם נותנים את הדעת על כך שחשוב מאד לתת את הדעת גם על היחס המתקיים בין הגורמים האלה כשלעצמם. מדוע חשוב השילוב שבין התאורה והריהוט? וכיצד מבצעים אותו על הצד הטוב ביותר?

כך התאורה לוקחת תפקיד מרכזי בעיצוב

כצעד ראשון, ראוי להבין כי תאורה נתפסת כיום כחשובה הרבה יותר מאשר השימוש הפרקטי שלה, שהוא, כמובן, להאיר את החלל בו היא נמצאת. הדבר משמעותי, באותה מידה, הן במקרה של תאורה ביתית והן כאשר המדובר הוא במשרד. אלא שהתמונה ממש לא מסתכמת בכך.

כשמתבוננים על תפקידה של התאורה במגמת העיצוב כיום, ניתן להבין את החשיבות המכרעת שלה. בכוחה של התאורה לבצע הבלטה של אלמנטים מסוימים בחדר - החל מפריטים, דרך מוצרי חשמל ועד, כמובן, לרהיטים לבית או ריהוט משרדי. בהמשך לכך, בכוחה של התאורה להשרות אווירה: התאורה הצהובה, למשל, יוצרת הרגשה חמימה וביתית, בעוד תאורת פלורסנט בגוון לבן תיצור רושם רשמי יותר, ולכן תתאים למשרדים רבים. לבסוף, לא ניתן שלא להתייחס לכך שגם גופי התאורה עצמם, שמגיעים כיום בשלל צורות, גדלים וגוונים, מהווים פריט עיצובי מהשורה הראשונה.

הקשר ההדוק בין תאורה לריהוט

התפיסה שריהוט ותאורה הולכים יד ביד השתרשה עם הזמן בעולם עיצוב הפנים: תחילה היה זה במגזר הציבורי והעסקי, אך בשנים האחרונות גם בבתים ובדירות מגורים. מה שחשוב יותר, הוא שבכוחו של השילוב הזה להשפיע במידה ניכרת על המראה שמתקבל בכל אחד מחדרי הבית, עם דגש על הרהיטים. התאורה מציגה באור מסוים כל רהיט, מבליטה את יתרונותיו, ויכולה להסתיר את חסרונותיו. מעבר לכך, התאורה עשויה גם להדגיש את הרהיטים עצמם בחלל בו הם נמצאים, ואף לקבוע את הגוון שלהם. כל אלה עשויים לשפר את מראה הרהיטים והשתלבותם בבית.

תחום העיצוב, כידוע, לא נח על שמריו אפילו יום אחד בלבד. גם כשזה נוגע לקשר שבין תאורה לריהוט, ניתן למצוא בו מגמות, אופנות וטרנדים מתחלפים. לכן, חייבים לבצע את ההחלטה על ההתאמה הזו לא רק בהתחשב בנתונים הספציפיים של הבית, אלא גם בהתאם לגורמים חיצוניים. וכאן בדיוק מתחילים לדבר על האפשרות הנכונה כיום לבחור רהיטים ותאורה.

אז איך מתחילים?

בישראל, פועלות מספר רב של חברות בתחום התאורה, בעוד אחרות מתמחות בריהוט, על סוגיו. מספר החברות אשר מטפלות בשני ההיבטים האלה במקביל, לעומת זאת, מצומצם הרבה יותר. חברת אקסקלוסיב, אשר פועלת מזה ארבעה עשורים, היא אחת המרכזיות הפועלות בתחום: היא מציעה מגוון רחב של רהיטים וגופי תאורה, המוצגים בשטחי תצוגה נרחבים, כמו גם את מעבדת האור הראשונה מסוג זה הפועלת בארץ. פניה לחברה מהסוג הזה היא המפתח העיקרי לשילוב אידיאלי שבין התאורה בבית או במשרד לריהוט הנמצא בהם.

Leave a Reply

אנא המתן...

האם ברצונך לעבור לתשלום?

המשיכו לקנות
המשיכו לתשלום